Lité podlahy

potěry Hasit ZDE

Potěry jsou pro vysokou kvalitu života velmi důležitým základem. S příslušnou konstrukcí podlahy snižují dopad hluku a zlepšují tepelnou izolaci. Ve spojení potěru s podlahovým vytápěním dochází k rovnoměrnému vytápění celé místnosti díky stoupajícímu teplu z podlahové konstrukce. S podlahovou stěrkou může dokonale připravit podklad pro všechny druhy podlahových krytin. Je velmi důležité věnovat pozornost při aplikaci, aby byla zachována kvalita podlahy nebo podlahové stěrky. Znalosti, zkušenosti a kvalita jsou zúročeny při instalaci podlahové konstrukce našimi zaměstnanci. Těšíme se na spolupráci s Vámi.

 • edf

Jaká je nejčastější příčina prasklé lité podlahy?

 1. Rychlé vyschnutí – způsobuje to vysoká teplota (paradoxně i mráz) nebo průvan na stavbě.
 2. Nesouměrná stlačitelnost izolace – vzduchové díry mezi polystyrenem.
 3. Vysoká stlačitelnost izolace – vysoká vrstva polystyrenu se standartní stlačitelností např. EPS 100 S (při vyšší vrstvě tepelné izolace nad 15 cm doporučujeme polystyren s nízskou stlačitelností EPS 200 S).
 4. Brzké zatížení podlahy – litou podlahu (anhydrit a cement) lze částečně zatěžovat až po 7-mi dnech.
 5. Nesouměrná vrstva litého potěru – podlaha je vylita na nerovný podklad, díky čemuž je pak v jednom místě 4 cm potěru a o pár metrů vedle je 8 cm potěru. V takovém případě doporučujeme polystyren s nižší stlačitelností EPS 200 S nebo podlahu vyrovnat pěnobetonem.

Můžu použít anhydritovou podlahu pod dlažbu do koupelny? Je nutná aplikace hydroizolační stěrky mezi anhydrit a dlažbu?

Anhydritové podlahy jsou vhodné do všech místností, včetně koupelen. Aplikace hydrostěrky na záchodech a v koupelnách by v dnešní době měla být samozřejmost i v případě použití cementového pojiva.

Jaká je minimální tloušťka litých podlah?

 • Anhydrit
  Od 3,5 cm (doporučeno od 4 cm) nad polystyrenem nebo trubkami podlahového topení.
 • AnhyLevel Thermio
  Od 2,5 cm (doporučeno od 3 cm) nad polystyrenem nebo trubkami podlahového topení.
 • Cement / litý beton
  Od 4,5 cm (doporučeno od 5 cm) nad polystyrenem nebo trubkami podlahového topení.
 • Pěnová podlaha
  Individuální – od 3 cm.

Je možné anhydritové nebo cementové podlahy použít jako finální podlahovou krytinu?

Ne, lité potěry jsou vhodné pro pokládku všech typů nášlapných vrstev (vinyl, lino, laminát, dřevo, dlažba, koberce…). Slouží také jako podkladová vrstva pro epoxidové stěrky.

Jak používat podlahové vytápění po nalití podlahy?

Podlahové topení lze nejdříve spustit po 7 dnech od nalití potěru s pozvolným navyšování teploty. První dva dny může být maximální teplota na vstupu 20°C. Teplotu poté navyšujte ve dvou denních krocích o maximálně 5°C. Nejvyšší možná teplota je 45°C.